CZworkCh Adélka Lovcovo srdce "U"

 

Aliza ze Strakovské myslivny "U" x Pat z Proutku "U"

Český šampion práce

Praconí fena roku 2018 - 2.místo

Datum narození: 2.3.2016

DKK 0/0, DLK 0/0, OCD negativní, PRA N/N, EIC N/P, HNPK N/P

Výstavy: VN2, VD2

Zkoušky: OVVR, PZ, SVP, LZ, ZPR, VZPR

OVVR I.cena, plný počet bodů, 2x aport zvěř, vítěz zkoušek

Speciální vodní práce OMS Semily - I. cena, vítěz zkoušek

Podzimní zkoušky OMS Semily - I. cena, vítěz malých plemen

Klubové podzimní zkoušky Sloveč - I. cena, CACT, vítěz zkoušek

DERBY ČR 2018 - Zkoušky přinášení retrieverů - I. cena, res. CACT

Severočeské derby retrieverů- Podzimní zkoušky, I. cena, CACT, SVP I. cena, CACT

Klubové všestranné zkoušky z přinášení retrieverů - II. cena, Nejlepší pole

Klubové zkoušky přinášení retrieverů Číměř - I. cena, CACT

Svatováclavský pohár retrieverů -  PZ I. cena, res. CACT, LZ II. cena, celkově 4. místo

Východočeské derby retrieverů - PZ I. cena, res. CACT, SVP I. cena, celkově 4. místo

DERBY ČR 2019 - I. cena, res. CACT, plný počet bodů, 3. místo

Severočeské derby retrieverů - Vítěz Derby, PZ I. cena, CACT, plný počet bodů, SVP I. cena, CACT, plný počet bodů

 

Myslivost: Využívaná na honech na drobnou zvěř a naháňkách. V leči hlasitá na sprákatou zvěř, ostrá na zvěř černou.

Adélka, bojovnice, nejprůbojnější a nejaktivnější štěně z vrhu dráčat, u cecku u maminy vždy první, první zdrhla z bedničky,aby si našla v kuchyni mámin mléčný bar, první se naučila chodit na zatleskání, ve hrách se sourozenci dominantní....srdce to vědělo od začátku, že to bude ona, i kdyby měla nohu a oko navíc:-))) A ona to věděla taky,maxikontaktní štěně, při návštěvách zájemců o štěňátka se vždycky posadila za mě, a když bylo vybráno,zase vylezla:-))) No a aportovat z vody začala už ve dvou měsících :-))) Z Adélky vyrostla fena jak já říkám s černobílou povahou - miluje práci, aportování, stopování, hledání, divoké hrátky s ostatními psy, pro člověka je schopná se rozkrájet a pro všechny lidi, se kterými se během těchto aktivit setkává, taky, ty miluje. Co se týká všech ostatních činností, je to podle Adélky totální nuda a nestojí to za její "úsměv" :-))) Svoji otrávenost dokáže dát najevo velice přesvědčivě, stáhne ocas, někde sebou plácne a tváří se jak týraný psíček, dokud neuvidí aport nebo nedostane povel volno. Naplno se to projevilo na kurzu masáží pro psy, které jsem s ní absolvovala. Když měla náladu a zrovna jí to "bavilo", nádherně spolupracovala a lektorka na ní dokonce demonstrovala, jak masírovat, kam sáhnout atd. To Adélce vydrželo zpravidla půl hodiny, pak se rozhodla, že už jí to nebaví, sebrala se a s výrazem, jsem chudák bázlivej, si odešla lehnout do kouta. V tu chvíli, by jí o opaku nepřesvědčil nikdo :-))) Po přestávce se to zase změnilo a Adélka se proměnila v canisterapeutického psíčka...na půl hodiny :-))) Doufám, že se mi jí časem podaří přesvědčit, že i při jiných příležitostech než práci se může tvářit, řekněme, neutrálně :-))) Nicméně myslím,že ta jedna výstava, co ještě musí absolvovat, bude pro obě očistec. Leda by nám udělali posuzování na honu :-)))

V květnu 2017 se Adélka účastnila svých prvních zkoušek, OVVR, a vyhrála je s plným počtem bodů. Loveckou upotřebitelnost získala Adélka v srpnu, kdy vyhrála speciální zkoušky z vodních prací pořádané OMS Semily, stejně si pak vedla o měsíc později, kdy se stala vítězkou malých plemen na omsových podzimních zkouškách. V říjnu pak měla svoji velkou premiéru na klubových zkouškách, jednalo se o podzimní zkoušky ve Slovči. V obtížných podmínkách nezaváhala a získala nejen titul CACT, a stala se tak čekatelkou šampiona práce, ale také celkové vítězství. Rok 2017 mi potvrdil, že spojení dvou pracovně excelentních rodičů se více než povedlo, pracovní vlohy má Adélka obrovské. Největší překvapení mi však připravila na začátku zkouškové sezony 2018, když byla na poslední chvíli zapsána na startovní listinu Derby ČR - ZPR (v pátek nahlášená,protože se přihlášená fena rozhárala a v sobotu zkoušky), kam vůbec neměla jet, a tyto vrcholové zkoušky došla v první ceně s titulem res. CACT. Na konci června si pak na svém prvním derby (severočeském) došla jak na podzimních zkouškách, tak na speciálkách z vodních prací opět pro tituly CACT. V pouhých dvou letech a po absolvování tří zkoušek, což je minimum možné pro získání titulu šampion práce, tento prestižní titul získala. Jsem moc hrdá a zároveň šťastná,že zrovna tahle cácorka zůstala z mého vysněného vrhu doma. O měsíc později pak úspěšně složila i klubové všestranné zkoušky přinášení retrieverů a může se tak pyšnit písmenem "U" za svým jménem. Na dalších všestranných zkouškách získala navíc ocenění za nejlepší pole. V polovině září pak získala titul CACT na Klubových zkouškách přinášení retrieverů

Na podzim se Adélka začala aktivně účastnit honů. V praxi se mi potvrdilo, že víc jsem si snad od tohoto spojení ani přát nemohla. Adélčina práce je úžasně temperamentní a chuťová, přesto zároveň klidná a soustředěná. Bez vodítka u nohy je schopná v bažantnici před lečí procházet kukuřice nebo voliéru a vytlačovat několik stovek bažantů, a následně v leči prohledávat čirok, který si nezadá co do hustoty neprostupným rákosem, a bažanty zvedat. Při práci u nohy v klidu čeká na povel, pak je však schopná jít za křídlovaným bažantem nekonečné vzdálenosti. Na konci sezóny začala sama hlasitě upozorňovat na bažanty na stromech. Ve volné honitbě je při nahánění hlasitá na srnčí a další spárkatou zvěř (byť je doma na srnky zkyklá,protože nám chodí až na zahradu a při procházkách si jich nevšímá), přitom skvěle ovladatelná. Maminka Bára jí dala navíc vlohy ne typicky labradoří, totiž vlohy na práci s černou zvěří. Tu hlásí, nahání, postřelenou staví a nebojí se s ní jít ani do kontaktu (takže pro příští sezónu dostane brnění). Přitom povahově stále zůstává submisivním štěňátkem, jsem zvědavá, co bude předvádět, až dospěje (mamka Bára byla do tří let stejná).