Všechna štěńátka vrhu A jsou ve svých nových domovech

Další vrh plánujeme nejdříve na jaře 2019. Bude to první vrh po naší Růžence

Vrh A se narodil 2.3.2016! Máme sedm krásných holčiček a dva silné kluky! Informace o rodičích níže, ze života štěňátek v jejich deníčku v samostatné sekci :-) Všechna naše štěňátka už mají své budoucí milující rodiny :-)

Zelený pejsek - Alfons Lovcovo srdce - největší štěňátko z vrhu, nejsilnější, nejtěžší a je si toho vědom. Zatím je to spíše kliďas, svojí převahy si je vědom a tak má všechno trošku na háčku :-)) Když se ale rozparádí, stojí to za to, umí taky pěkně zlobit a provokovat ostatní. Má moc hezký exteriér, silnou kostru a velkou hlavu.

Modrý pejsek - Adam Lovcovo srdce - přiznám se, moje srdeční záležitost. Krásný chlapeček s milým nežným výrazem a s očkama plnýma čertíků. Zvědavý, všudybyl, neskutečně komunikativní a přátelský, ke každé návštěvě se žene a dožaduje se pozornosti a vrtí vesele ocáskem. Největší zdrhač,blbosti učí sourozence, ve hrách se umí pěkně rozčertit, ale holkám nakonec většinou ustoupí a nic si z toho nedělá. V exteriéru také moc hezké štěňátko.

Bílá fenka - Adélka Lovcovo srdce - největší rarach, ve hrách dominantní, k lidem mazlivka a milucha.  Nevypadá největší, ale svojí žravostí se brzy stala nejtěžší fenečkou :-)  Zvědavá, aktivní, neohrožená, ještě s tmavě fialovou fenkou se jako první odvážila na cestu ze zahrady chodbou domů do kuchyně, milovnice míčků a klacíčků, jako první se naučila přibíhat na zatleskání, jako první zdrhla z bedýnky a vydala se do kuchyně hledat mámu, resp. její mléčný bar. Má velmi světlý krátký kožíšek a krásně tmavý pigment.

Žlutá fenka - Anežka Lovcovo srdce jako jediná ze štěňátek má tmavší žlutý kožíšek. Byla menší,ale už své sourozence dohnala. Od mala velice aktivní a temperamentní,oproti ostatním byla tak do měsíce vždycky o něco napřed :-)) Teď se už vše vyrovnalo a temperamentu má jako ostatní, miluje pranice a tahanice se sourozenci, nevadí jí ale ustoupit nebo se podřídit,hlavně,že je sranda :-)) K lidem je velice mazlivá. Exteriérem se zdá, že jde do maminky.

Růžová fenka - Amálka Lovcovo srdce - mazlivá milá fenečka,spíš klidnější povahy, která to ale umí taky pěkně rozjet. Je spíše kratšího rámce a protože ráda baští,má stále bříško jako bubínek :-)) Velice ráda pomáhá na zahradě, lozí po kamenech po skalce nebo v hromadě větví. Prostě rozená zahradnice pomocnice :-)))

Červená fenka - Anička Lovcovo srdce - naše krásná překrásná princezna, skoro bílý kožíšek a k tomu uhlově čerrný pigment z ní dělají úplnou panenku. Je kratšího rámce a celkově má moc krásný exteriér. Ve hrách se sourozenci se dokáže ve vteřině z líbezného andílka změnit v dračici a zase zpátky v milou princeznu :-))

Světle fialová fenka - Anetka Lovcovo srdce - menší fenečka s jemným něžným výrazem. Delší dobu se zdálo, že bude z vrhu nejklidnější, v šestém týdnu ale obrátila a pouští se do průzkumů nejčastěji společně s paní bílou a tmavě fialovou. Má naprosto ojedinělý pisklavý vysoký hlásek,kterým na sebe upoutává pozornost. V náručí je až neskutečně mazlivá.

Tmavě fialová fenka - Andělka Lovcovo srdce - domácky nazývaná "Zelenka",protože skoro tři týdny měla zelený kožíšek obarvený plodovou vodou:-)) Aktivní sebevědomá fenečka, velký parťák bílé fenečky, velice zvědavá a komunikativní, chce být v kontaktu s člověkem.

Oranžová fenka - Apolenka Lovcovo srdce - exteriérově velice vydařená fenečka. Jako první má vždy vymetenou mističku a kouká,jestli by se nemohla přiživit ještě někde jinde :-)) Je středního temperamentu, ráda si hraje, ale velkým divočárnám se raději vyhýbá. Je velice kontaktní, jako jedna z prvních se žene k člověku a miluje drbání na pupku:-)))

Předpokládaný termín odběru: přelom dubna a května 2016

Matka:

Aliza ze Strakovské myslivny "U"

ANKA CUP 2014 - nejlepší pracovní fena roku

Zdraví: DKK 0/0, DLK 0/0, ramena negativní, PRA N/N, CNM N/N, HNPK N/N, EIC N/E

Zkoušky a práce: OVVR, ZV, PZ, SVZP, LZ, BZ, ZPR, VZPR, Vítěz Svatováclavského poháru, Vítěz Severočeského derby, Mezinárodní soutěž retrieverů 3. místo, nejlepší voda, 7x CACT, 3x res. CACT, čekatelka šampiona práce, všestranně upotřebitelná fena. Aktivně využívaná při honech na kachny, bažanty, zajíce ve volné honitbě i v bažantnicích a na naháňkách. Na naháňkách hlasitá v leči  na černou zvěř.

Výstavy: V1, vítěz třídy mladých, nejlepší mladý jedinec, VD3

 

Otec:

Pat Z Proutku "U"

Retriever roku 2014

Dual Purpose LR 2013 a 2014

Zdraví: DKK 0/0, DLK 0/0, PRA N/PRA, EIC N/N, CNM N/N, RD/OSD N/N

Zkoušky a práce: OVVR, PZ, SZVP, LZ, ZPR, VZPR, ZOP, ZZO, Vítěz západočeského derby 2013 a 2014, Vítěz Jihočeského derby 2015, 7x CACT, 8x res. CACT. Aktivně využívání při honech na drobnou zvěř ve volné honitbě a v bažantnici. 

Výstavy: C.I.B., GrandCH ČR, MultiCH, Ch-ČMKU, Klubový šampion KCHLS, Český národní vítěz 2013 a 2014, 4x BOB, 5x BOS, 10x CACIB, 11x res. CACIB

 

Maminka vrhu A je naše Baruška. Je to fenka velmi milé kontaktní povahy, z celé smečky je asi největší mazel, který se všechny návštěvy snaží přesvědčit,že jediný důvod jejich příchodu je  uhladit Barušku k smrti:-))) I proto má velice ráda děti, od kterých si nechá líbit doslova všechno. Jak klidná je doma, o to akčnější je venku. Při práci a při zkouškách se z ní stává raketa překypující tempermentem a touhou všechno prohledat, všechno donést. Přesto zůstává i na dálku perfektně ovladatelná, má výborné klidy a od zvěře je odvolatelná. Během honu není problém se s ní pohybovat navolno :-) Vůči ostatním psům a fenám je Baruška sebevědomá, přesto absolutně nekonfliktní, štěňatům dovolí absolutně vše. Momentálně je to největší parťák na hraní pro naší roční Růženku :-)

Otec vrhu Patík patří mezi nejúspěšnějí labradory u nás jak na poli zkouškovém, tak výstavním. Perfektní exteriér se u něj snoubí s úžasným temperamentem a pracovními vlohami. Patík je typický extrovertní labrador, stále dobře naladěný a připravený podnikat se svojí rodinou cokoli. Je skvělým parťákem dvoum dětem, se kterými vyrůstá :-) Čeho si velice vážím je fakt, že i přes to, že je to sebevědomý psí kluk a krycí pes, je nekonfiktní vůči ostatním psím samcům, což už dnes bohužel ani u labradorů nebývá obvyklé.

Oba rodiče mají nejlepší možné zdravotní výsledky, výsledky rentgenů na dysplazii kyčelních i loketních kloubů negativní, genetické testy na choroby, kterými labradoři mohou trpět, jsou zárukou, že naše štěňátka těmito chorobami neonemocní.

Štěňátka z tohoto spojení budou vhodná pro myslivost, jakýkoli druh výcviku nebo jako parťáci do aktivní rodiny. Zkrátka pro všechny, kdo jsi jsou vědomi toho,že správný labrador je zejména v prvních dvou třech letech svého života velice akční pes, který potřebuje svoji energii někde vyčerpat. Člověk nemusí být myslivec, ani mít v plánu cvičit na vrcholové úrovni, ale musí počítat s tím, že procházka po parku labradorovi rozhodně stačit nebude. Potřebuje každodenní pořádné vylítání, ideálně spojené se zaměstnáním "hlavičky" :-) Na druhou stranu je pravda, že labrador se rychle nadchne pro každou činnost se svým pánečkem a pokud ho dostatečně vylítáte, bude se s vámi oddaně válet na gauči do roztrhání těla :-)))